Dieta plaż śródziemnomorskich, dieta kopenhaska, dieta według grupy krwi czy dieta niełączenia produktów oraz wiele innych.

W internecie oraz w fachowej literaturze na temat odżywiania znaleźć możemy wiele ciekawych rozwiązań jak zadbać o swoją sylwetkę, pozbyć się nadmiernych kilogramów i wyglądać lepiej. Wśród wielu pomysłów, cieszącym się wciąż niesłabnącą popularnością, jest dieta dukana, którą polecają nawet osoby od lat zmagające się z nadwagą.
U niektórych osób samo słowo dieta wywołuje gęsią skórkę i nieprzyjemne poczucie rezygnacji i utraty tego, co się lubi, a często również głodu.  Nie wszystkie diety jednak muszą polegać na eliminacji czy zmniejszaniu porcji kolejnych posiłków. Właśnie dieta dukana jest przykładem na to, że odchudzając się wcale nie musimy być stale głodni, sfrustrowani i bez sił, bowiem dieta dukana oparta jest głównie na eliminacji węglowodanów i tłuszczów, a na zwiększonej ilości białka oraz spożywaniu dużej ilości wody. Dodatkowo dla diety (zobacz więcej) dukana mamy konkretne plany żywieniowe i znamy dokładnie produkty, które możemy jeść i te, po które nie powinniśmy sięgać. Jak przyznaje wiele osób jej założenia są jasne i precyzyjne, więc odpada element zastanawiania się czy mogę zjeść ten czy tamten produkt. Wspomniana dieta dukana to również łatwe do przygotowania potrawy, a przepisy znaleźć można na wielu stronach czy portalach internetowych oraz w fachowej literaturze na ten temat. Natomiast następujące po sobie kolejne fazy diety dukana sprawiają, że łatwiej przejść nam przez cały proces, a przechodzenie kolejnych stopni motywuje do podejmowania i respektowania kolejnych zasad żywieniowych.
Jak więc stracić kilogramy skutecznie i na zawsze? Przede wszystkim trzeba mieć dobry plan, dokładnie ustalone zasady co możemy jeść i trzymać się ustalonych założeń. To wszystko daje nam dieta dukana, po którą sięgnąć możemy o każdej porze roku i o skuteczności której możemy przekonać się wśród licznych opinii zamieszczonych chociażby na forach dla osób odchudzających się.

Zobacz to na zdjęciach:

zdrowie

uroda

medycyna