Cały nasz organizm składa się milionów komórek, które pełnią rozmaite funkcje.

Najczęstszą metodą, którą sprawdza się czy wszystko jest z nim w porządku (na coś nie chorujemy), jest pobranie krwi oraz jej badanie. W tradycyjnym robi się rozmaz, barwi i suszy próbkę. Dopiero potem wykonuje analizę pod wybranym kątem. "Zwykłe" badanie krwi oraz analiza nie odpowiedzą nam jednak na wszystkie pytania w zakresie naszego zdrowia np. gdzie zrobić badanie na pasożyty? Zapisz się na badanie krwi już dziś. Takie, które dostarczy profesjonalnej informacji? 
Jak wygląda badanie
Należy zadać tutaj jeszcze jedno pytanie: czym jest mikroskopowe badanie żywej kropli krwi, za pomocą którego dzisiaj ocenia się m. in. obecność grzybów, pasożytów, zaburzenia gospodarki mineralnej, agregację, rulonizację erytrocytów, obecność kryształów (np. fosforanowo - wapniowych, kwasu moczowego), obecność cholesterolu LDL, HDL, obecność metali ciężkich, uszkodzenia czerwonych krwinek czy problem zakwaszenia organizmu? 
Kiedy można wykonać badanie
Tak więc badanie żywej krwi może odbyć się do 40 minut po pobraniu (dokładnie 20-40 min.). Tylko wtedy krew zachowuje wszelkie swoje funkcje życiowe. Pobiera się ją z palca i umieszcza od razu na szkiełku. Po przygotowaniu oglądana jest pod mikroskopem, którego ustawienia ostrości są zmieniane w zakresie 100X do 1600x. W trakcie obserwacji osoba poddająca się badaniu może zobaczyć na ekranie komputera, co kryje jego organizm. Na 24 godziny przed wykonaniem badania nie wolno pić alkoholu, a w jego dniu nie możemy pić naturalnej kawy oraz jeść (odstęp 2 godziny) - więcej informacji tutaj Na pół godziny przed nim wolno nam napić się mineralnej wody niegazowanej albo przegotowanej (około pół litra).

Zobacz to na zdjęciach:

zdrowie

lekarstwa

leczenie

badanie

pasożyt

pasożyty

krew

badanie krwi

lekarz